NOVÁ SHIMANO SILNIČNÍ 12X RYCHLOSTNÍ SADA

 

VYROBENO PRO NEKOMPROMISNÍ JEZDCE

Nová prémiová řada Shimano DURA-ACE R9200 přechází na 12 rychlostí pouze pro Di2. Kotoučové nebo ráfkové brzdy s bezdrátovým řazením, rychlejší chod přehazovačky, větší převodníky 54-40z a 11-34z kazety. Sada obsahuje nový měřič v

 

 

PROPRACOVANÝ KOKPIT

Nový bezdrátový kokpit využívá nejrychlejší systém elektronického řazení na kole a je ještě rychlejší. Náš exkluzivní bezdrátový protokol zvyšuje rychlost řazení, aniž by byl obětován i malý zlomek přesného a spolehlivého výkonu řazení, které je charakteristickým znakem společnosti Shimano. Nové páky duálního ovládání Di2 fungují jako bezdrátové velitelské centrum a nabízejí bezkonkurenční ergonomii - včetně aerodynamického tvaru. Koneckonců, rozdíl mezi vítězstvím a prohrou by mohl být zlomek sekundy potřebný k dosažení rychlosti.

 

NEJRYCHLEJŠÍ ŘAZENÍ

Vyladěná souhra lehkých, ergonomických řadicích páček a technologie HYPERGLIDE+ hnacího ústrojí je revolucí v silniční cyklistice. Ve všech scénářích se můžete spolehnout na bleskurychle přesné řazení.

 

POKROČILÝ POHON

Naše dosud nejpokročilejší hnací ústrojí se 100% zaměřením na výkon s technologií HYPERGLIDE+. Umožňuje vám bezproblémově posouvat své limity, aniž byste museli přemýšlet o své další změně rychlostního stupně. Dalším plusem je integrovaný měřič výkonu, který zaznamenává data v reálném čase z levé i pravé nohy, takže můžete zlepšit svůj výkon a dosáhnout svého skutečného potenciálu.

 

NEJLEPŠÍ OVLÁDÁNÍ BRZD

Kompletně přepracované hydraulické kotoučové brzdy vyvažují rychlost a brzdnou sílu jako nikdy předtím. Díky novému procesu odvzdušňování jsou snadnější na údržbu a jsou vybaveny osvědčenou technologií Shimano SERVOWAVE, která optimalizuje ovládání a zvyšuje důvěru při jízdě. Nové brzdové třmeny nabízí zvýšenou vůli brzdových destiček při uvolnění brzdy, aby se zabránilo nepříjemnému tření brzdy.

 

VYSOCE EFEKTIVNÍ ZAPLETENÁ KOLA

Nová řada kol DURA-ACE, navržená tak, aby byla robustní, a přitom s nízkou hmotností a skvělou aerodynamikou, nabízí výjimečný výkon bez ohledu na to, na jaké silnici nebo na jaké trati jedete. Celá kolekce obsahuje nový náboj, který využívá DIRECT ENGAGEMENT pro zvýšení tuhosti jízdy.

 

KLIKY 2x12 FC-R9200

Kliky DURA-ACE FC-R9200 plní dvě zásadní funkce: přenesou sílu vykonanou při šlapání do hnacího ústrojí a zajistí nejrychlejší a nejpřesnější řazení. Díky klikám s technologií HOLLOWTECH II, která zajišťuje nízkou hmotnost a špičková konstrukce převodníků u FC-R9200 rozhodně nezklame. Kliky jsou nabízeny v různých délkách, tak aby se přizpůsobili každému cyklistovi.

 • Optimální vyvážení tuhosti, síly, hmotnosti a rotačního výkonu.
 • Struktura HOLLOWGLIDE snižuje hmotnost, ale zachovává sílu pro lepší přenos síly a rychlejší a přesnější řazení.
 • Nově dostupná i ve variantě 54-40z ideální pro profesionální cyklisty. K dispozici ve variantách: 54-40, 52-36 a 50-34z
 
 

KLIKY S OBOUSTRANNÝM MĚŘIČEM VÝKONU FC-R9200-P

Měřič výkonu DURA-ACE FC-R9200-P přináší vše, co by si cyklista na základě naměřených dat mohl přát. Jeho integrovaný, vodotěsný design přináší spolehlivost za každého počasí a zároveň poskytuje přesné informace včetně vyvážení na levé i pravé noze. Dobíjecí li-iontová baterie je uživatelsky přívětivá a připojení Bluetooth LE a ANT+ zajišťuje snadné nastavení.

 • Integrovaná, vodotěsná a dobíjecí li-iontová baterie (až 300 hodin provozu).
 • Přesnost 1,5% v celém rozsahu kalibrace v závislosti na nastavení ANT+/Bluetooth® LE.
 • Jednoduchá a intuitivní kalibrace nulového ofsetu se spínačem na vysílači.
 • Aktivní teplotní kompenzace.
 • Nová vektorová funkce šlapání pomůže zlepšit zdvih pedálu a dosáhnout zvýšené biomechanické účinnosti.
 • Díky nové webové službě SHIMANO CONNECT Lab lze váš záběr v pedálu analyzovat a vizualizovat podrobněji než kdykoli předtím.

 


12 RYCHLOSTNÍ KAZETA CS-R9200

Kazety Shimano HYPERGLIDE+ přinesly revoluci v řazení v MTB díky jejich bezproblémovému řazení jak v rozsahu, tak v rychlostním stupni. Nyní je na čase, aby technologie změnila i silniční cyklistiku. Hnací ústrojí DURA-ACE R9250 při jakémkoli převodovém stupni maximalizuje účinnost díky větším zubům a zachovává si kompatibilitu se stávajícími 11 stupňovými náboji. To vše při zvýšení na 12 rychlostí a bez zvýšení hmotnosti, jsou kazety DURA-ACE CS-R9200 novým paradigmatem v řazení v silniční cyklistice.

 • Rychlejší, bezproblémové řazení při maximální zátěži šlapání.
 • Propracovaná 12 stupňová kombinace převodových stupňů poskytuje maximální účinnost a akcelerační výkon za každé situace
 • Kompatibilní s novým 12 stupňovým a silničním 11 stupňovým nábojem.

 


SHIMANO SHADOW RD PŘEHAZOVAČKA RD-R9250

DURA-ACE RD-R9250 integruje port pro nabíjení systému a jednotku bezdrátového připojení, přičemž poskytuje super rychlé a přesné řazení. Jednotná délka ramínka přehazovačky přesouvá kazety z 11-28 na 11-34, což přináší nejlepší univerzálnost sady silničních komponentů na světě.

 • Nejrychlejší přehazovačka, o 58% rychlejší než RD-R9150.
 • Kompaktní design obsahuje integrovanou bezdrátovou jednotku, nabíječku a vypínač.
 • LED indikátor stavu (baterie, párování, režim nastavení a synchronizaci).

 

 
 

PŘESMYKAČ FD-R9250

Nový design snižuje váhu pod 100 gramů a řazení je o 45% rychlejší než přesmykač FD-R9150, již nejrychlejší na trhu. Čelní plocha FD-R9250 je také snížena a snižuje aerodynamickým odpor.

 • Nejrychlejší přesmykač, o 45% rychlejší než FD-R9150.
 • Menší, uhlazenější, lehčí díky zmenšení čelní plochy o 33% a snížení hmotnosti na 99 g.
 • Maximální kapacita zubů převodníku: 50-55z.

 

NOVÁ 12 RYCHLOSTNÍ SADA SHIMANO ULTEGRA R8100

Řada ULTEGRA R8100 přechází na 12 rychlostí s funkcí bezdrátového řazení Di2 a rychlejším řazením. Vůbec poprvé ULTEGRA obsahuje volitelný měřič výkonu a plně karbonová, bezdušová zapletená kola. Řada R8100 sdílí stejnou DNA jako řada R9200 a nabízí neuvěřitelný výkon ve všech funkcích, aby pomohla jezdcům dosáhnout vyššího výkonu.

 

ČISTĚJŠÍ KOKPIT

Elegantní nový bezdrátový kokpit přináší jednoduchost, čistou estetiku, vylepšenou ergonomii a snadnější údržbu. Je to díky novému bezdrátovému systému, který jsme vyvinuli, aby bylo řazení ještě rychlejší - přesnost a spolehlivost bez kompromisů.

 

BLESKOVĚ RYCHLÉ ŘAZENÍ

Inovace rychlého řazení přináší nepřerušovaný a intuitivní zážitek ze silniční cyklistiky. Nový systém řazení Di2 využívá naši exkluzivní bezdrátovou technologii, která zajišťuje nejrychlejší a nejpřesnější řazení na trhu. A výdrž baterie je také nejlepší ve své třídě - centralizovaná interní baterie zajistí přibližně 1 000 kilometrů bezstarostné jízdy na jedno nabití.

 

INSPIRATIVNÍ POHON NA SVĚTĚ

Technologie HYPERGLIDE+ přichází do silniční cyklistiky poprvé. Nový systém řazení Di2 představuje náš exkluzivní bezdrátový integrovaný obvod. Přesun na 12 stupňovou kazetu zajišťuje, že budete mít veškerý rozsah převodů, který potřebujete. Ergonomie a aerodynamika byla vylepšena na každém kroku. A celý pohon můžete samozřejmě nastavit tak, jak se vám líbí prostřednictvím uživatelsky přívětivé aplikace Shimano E-TUBE.

 

OPTIMALIZOVANÉ OVLÁDÁNÍ BRZD

Nový brzdový systém je tišší a plynulejší, to znamená přesnější ovládání brždění při každé jízdě, díky osvědčené technologii Shimano SERVO WAVE ACTION a vylepšenou ergonomií brzdových pák. Vyvážení rychlosti a brzdné síly se udržuje snadněji díky kompletně přepracovaných hydraulických kotoučových brzd a nový design brzdových třmenů minimalizuje tření brzdy.

 

PŘEPRACOVANÁ ZAPLETENÁ KOLA

ULTEGRA R8100 nabízí kompletně přepracovanou sestavu zapletených kol pro každý typ jezdce a každý terén. Plně karbonové ráfky, tři hloubky ráfků, kompatibilita bezdušových plášťů a vynikající tuhost jízdy. A co víc - Unikátní vlastností pro nová ULTEGRA zapletená kola je zpětná kompatibilita se stávajícími 11 stupňovými kazetami.

 
 

KLIKY 2x12 FC-R8100

Kliky FC-R8100, které jsou nedílnou součástí nové 12 stupňové řady ULTEGRA, staví na legendárním předním řazení a účinnosti řazení Shimano. S novými vylepšeními pro bezproblémové řazení jsou nyní kliky nabízeny v délkách od 160 do 175 mm, což přináší vynikající výkon a lepší přizpůsobení pro menší jezdce, triatlonisty a jezdce se specifickými biomechanickými požadavky.

 • Optimální vyvážení tuhosti, síly, hmotnosti a rotačního výkonu.
 • Struktura HOLLOWGLIDE snižuje hmotnost, ale zachovává sílu pro lepší přenos síly a rychlejší a přesnější řazení.
 • Možnosti převodníků 52-36 a 50-34.
 

KLIKY S OBOUSTRANNÝM MĚŘIČEM VÝKONU FC-R8100-P

Vědecké metody vyžadují přesné měření a uživatelskou přívětivost a nový měřič výkonu Ultegra R8100 má obojí. Jeho oboustranné měření je přesné do 1,5% a kalibrace nulového ofsetu je rychlý a snadný proces. Snad nejdůležitější je, že jeho dlouhá výdrž baterie, snadné dobíjení a připojení ANT+ a Bluetooth LE činí používání a nahrávání vašich tréninků snadnější než kdy dříve.

 • Integrovaná, vodotěsná a dobíjecí li-iontová baterie (až 300 hodin provozu).
 • Přesnost 1,5% v celém rozsahu kalibrace. V závislosti na nastavení ANT+/Bluetooth® LE.
 • Jednoduchá a intuitivní kalibrace nulového ofsetu se spínačem na vysílači.
 • Nová vektorová funkce šlapání vám pomůže zlepšit zdvih pedálu a dosáhnout zvýšené biomechanické účinnosti.
 • S novou webovou službou SHIMANO CONNECT Lab lze váš přenos síly analyzovat a vizualizovat podrobněji než kdykoli předtím.

 


12 RYCHLOSTNÍ KAZETA CS-R8100

Kazety Shimano HYPERGLIDE+ způsobily revoluci v řazení díky bezproblémovému řazení nahoru i dolů. Nyní je na čase, aby technologie změnila i silniční cyklistiku. Hnací ústrojí Shimano Ultegra R8150 při jakémkoli převodu maximalizuje účinnost díky větším zubům a zachovává kompatibilitu se stávajícími náboji Hyperglide. To vše při zvýšení na 12 převodových stupňů jsou kazety Ultegra CS-R8100 novým paradigmatem v řazení v silniční cyklistice.

 • Propracovaná 12stupňová kombinace převodových stupňů poskytuje maximální účinnost a akcelerační výkon pro každou závodní situaci.
 • Rychlejší a plynulejší řazení pod maximální šlapací silou.
 • Kompatibilní s novým 12 stupňovým a silničním 11 stupňovým nábojem

 


SHIMANO SHADOW RD PŘEHAZOVAČKA RD-R8150

S nejrychlejším a nejpřesnějším řazením na trhu je nová 12 stupňová přehazovačka Ultegra R8150 univerzálnější než kdy dříve díky jednotné délce ramínka přehazovačky je kompatibilní s kazetami 11-28, 11-30 a 11-34.

 • Nejrychlejší přehazovačka, o 58% rychlejší než RD-R9150.
 • Kompaktní design obsahuje integrovanou bezdrátovou jednotku, nabíječku, vypínač.
 • LED indikátor stavu (baterie, párování, režim nastavení, synchronizace).

 


PŘESMYKAČ FD-R8150

Přesmykač Ultegra R8150, který kombinuje novou platformu SHIMANO DI2 a silniční inkarnaci Hyperglide+ se přesouvá mezi přesmykače s nejrychlejší a nejplynulejší akcí na trhu.

 • Nejrychlejší přesmykač, o 45% rychlejší než FD-R9150.
 • Menší, uhlazenější, lehčí díky zmenšení čelní plochy o 33% a snížení hmotnosti na 116 g.
 • Maximální kapacita zubů převodníku: 50-54z