SHIMANO LINKGLIDE

 

Díky SHIMANO DEORE XT a DEORE s technologií LINKGLIDE si můžete po mnoho let užívat jízdu s vysokým počtem najetých kilometrů a nenáročnou údržbou - bez obavy nebo nutnosti vyměnit nebo opravit komponenty. LINKGLIDE je navržen tak, aby byl robustní, ale také aby poskytoval  plynulé řazení pro skutečně pohodlný zážitek z jízdy, i když tlačíte své elektrokolo na hranici možností. Ať už se jedná o každodenní cestu nebo terénní dobrodružství, můžete se soustředit  na čistý požitek z jízdy.

 • Odolná technologie
 • Vysoký nájezd kilometrů, nízká údržba
 • Vyšší výkon, menší  rázy do pedálu

 

Vyzkoušená  technologie, technologie, které věříme

Technologie LINKGLIDE staví na technologii HYPERGLIDE +.
HYPERGLIDE + - upřednostňují ho sportovní jezdci a závodníci, kteří ocení rychlé řazení a méně gramů na ¨palubě¨.
LINKGLIDE- komponenty byly speciálně navrženy tak, aby byly odolnější a přesto poskytovaly plynulé řazení  spolu s velkým zážitkem z jízdy.

 

Co najdete pod ¨kapotou¨

DEORE XT a DEORE s technologií LINKGLIDE byly navrženy tak, aby bylo výrazně sníženo každodenní opotřebení. Optimalizovaný profil zubů a optimalizovaná místa řazení, které udrží váš řetěz na kazetě a při řazení zůstane na kazetě po delší dobu. Budete také těžit z plynulejšího řazení, dolů a nahoru a sníženého rázu do pedálu – toto je zvláště vhodného pro rychlé zrychlení a zpomalení elektrokol.

 


Kazeta (CS) - Odolnější bezproblémové řazení

Zuby

Vylepšili jsme profil zubů, abychom vytvořili jedinečný horní tvar zubů na pastorkách, který snižuje opotřebení a zvyšuje výkon řetězu. Také jsme vyrobili základnu zubů, která je silnější a robustnější, abychom minimalizovali degradaci, která způsobuje přeskakování řetězu. To zajistí plynulý jízdní výkon po dlouhé roky.

Vylepšení

 • Výrazně zlepšená odolnost proti opotřebení u sytémů s vysokým kroutícím momentem
  Přísné testy prokázaly, že LINKGLIDE je 3x odolnější než HYPERGLIDE.
 • Pomalejší pokles výkonu řazení
 • Zvýšená retence řetězu
 • Více najetých kilometrů před začátkem ¨přeskakování řetězu¨

 

Místa přeřazení na kazetě

Optimalizovali jsme design a polohu míst přeřazení na kazetě, aby se řetěz mezi pastorky pohyboval plynuleji - minimalizovali jsme skoky, které mohou ovlivnit řazení a plynulost šlapání.

Vylepšení

 • Hladší obousměrné řazení, nahoru a dolů
 • Snížený ráz na pedály při řazení způsobený velkým napnutím řetězu
  Obzvláště patrné při řazení dolů, kde je větší ráz do pedálu kvůli větším silám. Toto vylepšení designu je obzvláště výhodné pro elektrokola.
 • Hladší výkon při šlapání

kazety linkglide

 

 

 přehazovačky

řetez

 

 

 

Proč volit Linkglide?

Hladký a bezproblémový výkon, který vydrží.

SHIMANO DEORE XT a DEORE s technologií LINKGLIDE nejsou kompatibilní s jinými pohony SHIMANO. Proto budete muset použít celé pohony LINKGLIDE: kazetu, zadní měnič převodů, řadicí páku a (volitelně) řetěz.

 

Jaký pohon je pro vás vhodný?

Denní uživatel nebo závodník?

Každodenní jezdec, který si chce užít pohodlné cestování po celá léta? Zvolte LINKGLIDE.

Jste sportovně založený a soutěživý? Rozhodněte se pro HYPERGLIDE +.

 

Lehký nebo trvanlivý?

Pohony HYPERGLIDE + jsou speciálně navržena tak, aby byly lehké. Koneckonců, o pár gramů méně může být rozdíl. LINKGLIDE je trochu těžší, ale odolnější, což vám umožní vytěžit z vašeho kola maximum. Vyžaduje méně údržby a v průběhu let si také zachovává větší hodnotu.

 

Rychlejší řazení nebo plynulejší řazení?

V závodě se počítá každá sekunda. Technologie HYPERGLIDE + přináší vysoce výkonné přesné řazení za všech jízdních podmínek. Pokud však nezávodíte s časem, ale požadujete příjemnou jízdu, LINKGLIDE poskytne úžasný zážitek z řazení a šlapání - i když ¨sešlápnete plyn¨ nebo změníte rychlostní stupeň do kopce. Nováčci ve světě elektrokol, kteří se stále učí o technikách řazení, budou také těžit ze všeho, co LINKGLIDE nabízí.

 


FAQ

O kolik odolnější jsou pohony  technologií LINKGLIDE?

Testovací data ukazují, že LINKGLIDE je třikrát odolnější než HYPERGLIDE  11T, 13T a 15T pastorcích.

 

Prodlouží systém pohonu LINKGLIDE životnost mého řetězu?

Životnost řetězů se liší v závislosti na různých faktorech. Pokud řadíte pravidelně, systém pohonu LINKGLIDE prodlouží životnost vašeho řetězu  a poškození řazením se sníží. Opotřebení způsobené nepřetržitou jízdou na stejném rychlostním stupni bez řazení je však srovnatelné s pohonem HYPERGLIDE.

 

Které řetězy jsou kompatibilní s LINKGLIDE?

Nový CN-LG500 - plus všechny současné 11rychlostní řetězy HYPERGLIDE: CN-E8000-11, CN-HG901-11, HG701-11 a HG601-11.

 

Jak mohu upgradovat své současné kolo na SHIMANO DEORE XT nebo SHIMANO DEORE pomocí LINKGLIDE?

DEORE XT a DEORE s technologií LINKGLIDE nejsou kompatibilní s jinými pohony SHIMANO. Budete muset upgradovat na kompletní systém hnacího ústrojí LINKGLIDE: kazetu, zadní měnič převodů, řadicí páku a (volitelně) řetěz. Každý komponent je označena logem LINKGLIDE. Pokud potřebujete pomoc, obraťte se na svého nejbližšího prodejce Shimano nebo na servisní středisko Shimano.