Floating Pivot Suspension


Posouvejte své limity

Úzké klikaté traily, rozbité kamenité úseky, technické sjezdy na kořenech – právě v takovém terénu naplno využijete celoodpružená kola Rock Machine. Nový systém odpružení Floating Pivot Suspension dává našim fullům vynikající jízdní vlastnosti:

  • Odpružení vysoce citlivé a aktivní v každé jízdní situaci a zároveň nedochází k nežádoucím ztrátám energie zbytečným pohupováním a to ani při opravdu intenzivním záběru do pedálů. Zadní stavba modelů Blizzard je napojena na hlavní rámový trojúhelník pomocí dvou vahadel, která zajištují proměnlivou / plovoucí pozici virtuálního středu rotace v oblasti středové mufny. Virtuální střed otáčení zadní stavby je tak v optimální poloze v celém rozsahu zdvihu.
  • Kompaktní a extrémně tuhá zadní stavba, dává kolu dravý a živý projev.
  • Prvek Smart link zajišťuje optimální průběh pružení v celém rozsahu zdvihu bez nutnosti použit speciálních přetechnizovaných tlumičů s vysokými servisními nároky.

 

 

Charakteristika odpružení kol Rock Machine vám dodá jistotu i při jízdě v tom nejnáročnějším terénu:

Floating Pivot Suspension (FPS) (3)

Plovoucí pozice hlavního čepu eliminuje veškeré nežádoucí vlivy na chod pružení - především pohupování při intenzivním šlapání a blokaci pružení při brzdění. Výsledkem je vynikající akcelerace a klidná, rychlá jízda i v náročném terénu. Náš FPS systém s virtuálním čepem otáčení je vysoce stabilní a efektivní – vysoká hodnota anti-squat parametru zabraňuje “pohupování” při silovém záběru a eliminuje “tahání” za kliky při propružení.

Nízký poměr přepákování (1)

Na fully Rock Machine se můžete spolehnout ve všech typech terénu, při jízdě po lesních pěšinách stejně jako v extrémně rozbitých sjezdech. Kinematika celoodpružených kol Rock Machine je navržena s nižším poměrem mezi zdvihem zadní stavby a zdvihem tlumiče, než u tradičních systémů odpružení. Naše řešení umožňuje použití nižšího tlaku v tlumiči, což výrazně zvyšuje citlivost odpružení zadní stavby – kolo tak spolehlivě tlumí velké i malé terénní nerovnosti.

Smart (2)

Link Síla z vahadla se přenáší na tlumič prostřednictvím prvku Smart Link, který optimalizuje charakteristiku pružení – ta je v první polovině zdvihu lineární, což zajišťuje vysokou citlivost i na nejmenší terénní nerovnosti, progresivní křivka v druhé polovině zdvihu si pak spolehlivě poradí i s tvrdými doskoky bez rizika proražení tlumiče a umožňuje využít celý rozsah zdvihu.

Extrémně tuhá zadní stavba (4)

Naše řešení zadní stavby dává kolu vysokou boční tuhost v kombinaci s přesným a jistým ovládáním. Díky systému Floating pivot suspension a pevné 12mm ose mohou být vzpěry zadní stavby spojeny v jeden kompaktní celek s extrémně vysokou tuhostí.

 

 

Položky s technologií podle kategorie