HOLLOWTECH II


Cílem technologie HOLLOWTECH II je vytvoření špičkových klik s převodníky, maximalizující přenos energie na jezdce. Tuhost klik zaručuje účinnost šlapání při nízké hmotnosti. Zásadní vlastnosti klik s převodníky, ocení jezdec při dlouhých jízdách, kdy přicházejí ke slovu lehčí převody. Technologie výroby ultralehkých dutých klik HOLLOWTECH, která se stala synonymem tuhosti, je unikátní technologie kování, vyvinutá firmou SHIMANO. Technologie HOLLOWTECH II nivíc integruje osu středového složení a kliku do jediného celku přinášejícího vyšší tuhost a úsporu hmotnosti pro dosažení mimořádnému poměru vlastností. Metoda umístění ložisek osy středového složení vně rámu přináší lepší rozložení zatížení, stabilitu a účinější přenos energie.

Osa a ložiska o průměru 24 mm

Proč byla pro kliky HOLLOWTECH II zvolen ložiska a osa o průměru 24 mm? Průměr osy středového složení a ložisek byl stěžejním při vývoji oblasti středového, neboť od osy středového složení se odvíjí klíčové vlastnosti, jako je tuhost, pevnost, hmotnost a rotační odpory

Hollow Tech 2-2

 Ložiska vně rámu

Pro většinu rámů s pláštěm středového složení 68 mm lze pro lepší rozložení zatížení a lepší stabilitu umístit ložiska osy 24 mm HOLOWTECH II z vnější strany rámu.

Hollow Tech 2-3

 

Špičkové umístění

Kliky HOLLOWTECH II mají navíc vysoce účinné utěsnění ložisek, které prodlužuje životnost a zeručuje dlouhodobé zachování skvělých rotačních vlastností.

Hollow Tech 2-4

 

Položky s technologií podle kategorie