ROCKSHOX

ROCKSHOX

 

 Každý jezdec, každá stezka a každý styl jízdy je jedinečný. To je důvod, proč RockShox® nabízí nejvíce nastavitelných odpružení na trhu vyrobených pomocí speciálních technologií, které přinášejí zcela nový požitek z jízdy. Jejich zaměřění sahá od profesionálních jezdců po běžné uživatele.


Když se podíváme do historie této americké firmy, spatříme tam mnohé. Rockshox stál u zrodu odpružení pro horská kola již od jejich počátků a postupem času se profiloval jako lídr v oboru. Jak roky ubíhaly, tak se ručička pomyslných vah přikláněla střídavě mezi rockshox a jeho konkurenty. Poslední krize postihla Rock Shox v roce 2006, to se totiž dostal do "područí" Sramu společně s Avidem a jeho budoucnost nebyla jasná. Sram se totiž v první řadě věnoval obnově tak zvaného lowendu, to znamená nejlevnějších vidlic a zpočátku to vypadalo, že se Rock shox spokojí s kvantitou na úkor kvality.

Nenechte se ale mýlit, jakmile Rockshox představil novinky pro rok 2007, tak bylo světu jasné, že ten, kdo by se měl začít bát, je jeho konkurence. Od té doby se RockShox dostal do podvědomí všem cyklistům a momentálně je jedním z největších dodavatelů vidlic na světě. V dnešní době je tedy součásti firmy SRAM stejně jako AvidTruvativZipp Quarq.
 


Položky výrobce podle kategorií